Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všenky

4. 3. 2010

Příznaky:

-myš má urousanou a špinavou srst

-stále se drbe

-má zakalené oči

-loupe se jí kůže ß

-má červené stropky ß

-vypadává jí kůže ß

ß=pokročilé stádium

Co je to za nemoc:

Napadly ji všenky. Jsou to malé pohybující se hnědé tečky.Lépe je uvidíte když myši srst rozhrnete.

Co pomůže:

Přípravek proti blachám pro kočky.Stojí kolem 200,-kč jo je to drahé ale vyplatí se investovat vydrží vám dlouho .Ale !!POZOR!! nepoužívejte přípravek pro lidi nebo jiná zvířata než kočky a psy.

 

Nastříkejte si to na prsty a potom vezměte myšku do ruky a vtírejte jí to do srsti. Nejvíce za uši  a na záda.

Nějak jí to neumývejte ona se očistí sama, a nebojte se když si to olízne nic se jí nestane.

Jestli máte dotaz pište na mail nebo icq oboje máte v rubrice kontakty nebo do komentů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vsenky

(Myš, 20. 2. 2016 10:00)

Ahoj, napadli nás všenky. A zrovna máme malé myšky cca 13 dní staré. Mohla bych použít přípravek i na ně? Nejsou přednostné i na jiná zvířata? Přípravek se jmenuje: Dibaq pět antiparatisitic. A ještě jak píšeš, že když si to myšky oliznou tak se jim nic nestane?

?

(Johana, 21. 5. 2015 15:32)

Ahoj, rozhrnula jsem svojemu myšákovi srst a za krkem má nějaké drobné červené stroupky, ale žádné všenky tam nevidím, jenom zaschlou krev... Jinak je to samec, kříženec japonské tanečnice s normální bílou, cca. půl roku starý (pro informaci)

Všenky nebo čmelíci?

(Mahdalsandal, 17. 3. 2014 10:21)

Dobrý den,
moje myšky mají pár červených teček na srsti. Ve zverimexu mi řekli, že to můžou být i čmelíci. Chtěl jsem se zeptat o jaký konkrétně přípravek se jedná? Je důležité vyčistit klec a okolí klece? Děkuji.

Re:Všenky

(Admin, 24. 1. 2011 15:12)

Ahoj....Bližší informace k všenkám nemám,ale rozhodně si myslím že na člověka přenosné nejsou......! :) Pokud by si měla zájem o bližší informace ještě napiš a nebo se stav na diskuzním foru na lide.cz :)) Klidně napiš až se Všenek zbavíte ;) budu moc ráda... Adminka-Denča.. :)

Všenky

(Denisa, 23. 1. 2011 19:06)

Mám mladou potkanku a zjistila jsem, že má všenky. U veterináře mám objednaný přípravek, ale chtěla jsem se zeptat zda jsou tyhle všenky přenosné na lidi. Někde se píše že ano, jinde zase, že ne, tak čemu mám věřit?